Mikro Yeşilliklerin Kedileriniz ve Köpekleriniz için Faydalı Olduğunu Biliyor Muydunuz?

--

Mikro yeşillikleri günlük beslenmelerine eklemek bol miktarda vitamin ve mineral almalarını sağlamak için harika bir yol olabilir.

Çoğu kedi ve köpek sebzelerde bulunan vitamin ve mineralleri sindirmekte güçlük çekebilir ancak taze mikro yeşillikler sindirimlerine yardımcı olur.

Birçok mikro yeşilliği (brokoli, kırmızı lahana, ayçiçeği, buğday çimi, vb.) küçük parçalar halinde doğrayıp mamalarına karıştırabilir ve onları beslenmelerine kademeli olarak ekleyebilirsiniz.

Mikro yeşillik kullanım miktarı günlük beslenmelerinin; kediler için en fazla %5’ini, köpekler için ise en fazla %10’unu aşmamalıdır.

Ayrıca mide sorunlarına neden olma olasılığı daha yüksek olan baharatlı veya keskin mikro yeşillikleri (soğan, sarımsak, pırasa, fesleğen, roka, turp, hardal, vb.) kullanmaktan kaçınılmalıdır. Bu mikro yeşillik çeşitlerinin mide ağrısı, ishal ve hazımsızlığı tetikleme olasılığı diğerlerinden daha fazladır.

Mikro yeşilliklerinizi evcil hayvanlarınızla paylaşmadan önce mutlaka veterinerinize danışın! Uygun olan tüm gıdalar gibi mikro yeşillikler de evcil hayvanlarınıza ölçülü olarak verilmelidir.

--

--