Turp Filizinin Faydaları Nelerdir?

Inhouse Mikro Bitki®
2 min readMar 16, 2023

--

Turp Mikro Yeşillikleri diyetlerine daha fazla süper gıda eklemek isteyen sağlık bilincine sahip insanlar arasında popülerlik kazanıyor.

Diğer mikro yeşillikler biraz daha yumuşak veya donuk bir tada sahipken Turp Mikro Yeşillikleri güçlü, baharatlı ve hoş bir turp aromasına sahiptir.

Brokoli Mikro Yeşillikleri anti-kanser özellikleri ile bilinen yüksek glukozinolat içeriğine sahiptir. Turp Mikro Yeşillikleri vitaminlerle doldurulur ve yapılan araştırmalar bu süper mikro yeşilliklerin kanseri önlemede brokoli mikro yeşilliklerinden daha etkili olabileceğini göstermektedir.

Turp Mikro Yeşillikleri harika bir folat kaynağıdır. 100 gram Turp mikro yeşilliği günlük önerilen folat değerinin dörtte birini sağlar. Folatın, aterosklerozu (kan damarlarındaki yağ birikintileri) teşvik ettiği düşünülen bir amino asit olan homosisteini parçalayarak kardiyovasküler sağlığı desteklediğine inanılmaktadır.

Kilo kaybının yanı sıra, Turp Mikro Yeşillikleri gibi C vitamini yönünden zengin besinler cilde fayda sağlayabilir. Cildimiz sigara dumanı, kirlilik, ilaçlar, ağır egzersiz, toksinler, stres ve UV radyasyonu tarafından oluşturulan serbest radikallerle sürekli olarak bombardıman altındadır ancak C vitamini bu zararlı moleküllerin yok edilmesine yardımcı olur.

Ek olarak C vitamini cildinizi pürüzsüz, elastik ve kırışıksız tutan bir protein olan kolajen üretmesine yardımcı olur. Doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak kollajen üretimimiz yavaşlar, Turp Mikro Yeşillikleri ve C vitamini açısından zengin diğer yiyecekleri yiyerek ekstra güzellik faydaları elde edebilir.

Turp Mikro Yeşillikleri yüksek seviyelerde B3 Vitamini (Niasin), B6 Vitamini, C Vitamini, Folat ve mineral Manganez’e sahiptir. Ayrıca A, E ve K vitaminlerinin yanı sıra potasyum, demir, fosfor, kalsiyum, magnezyum, çinko ve beta karotenleri içerir.

UYARI!

Bilmediğiniz bir alerjik yatkınlığınız olabileceğinden tüketimi ile ilgili veya herhangi bir tıbbi rahatsızlık hakkındaki özel sorularınız için doktorunuza veya profesyonel bir sağlık uzmanına danışmanızı öneririz.

--

--