Mikro Yeşillikler Sayesinde Yapay Takviyelere Elveda Deyin!

Inhouse Mikro Bitki®
2 min readSep 16, 2022

--

Sağlıklı bir hayat sürmek için dengeli ve yeterli beslenmenin gerekli olduğunu hepimiz biliyoruz.

Uzmanlar; sağlıklı beslenmek, sağlığınızı korumak, kendinizi iyi hissetmek ve gereken enerjiye sahip olmak için bol sebze ve meyve tüketilmesi konusunda hemfikir.

Yapılan araştırmalar içeriğindeki tüm enzimlerin, vitaminlerin ve her şeyden önemlisi antioksidanların canlı kalması için sebzeleri çiğ olarak tüketmenin daha faydalı olduğuna işaret ediyor.

Fakat yoğun iş temposunda ve yaşamın hızlı akışı içerisinde yediklerimize özen gösteremiyor, ihtiyaç duyduğumuz kadar taze meyve ve özellikle de sebzeyi tüketemiyoruz.

Yetersiz beslenme, mineral ve vitamin eksikliğini takviye ürünlerle gidermeye çalışıyoruz.

Düzenli olarak canlı ve taze mikro yeşillikler tüketmek bu arayışa çok daha sağlıklı ve doğal bir çözüm olabilir.

Yüksek besin değerlerine sahip mikro yeşillikler aşağıdaki gibi daha birçok sağlık yararlarıyla birlikte günümüzde “konsantre besinler” ve “süper gıdalar” olarak adlandırılırlar.

  • Diyabet, kardiyovasküler hastalıklar ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkların riskini azaltmayı mümkün kılan biyoaktif bileşikler içerirler.
  • Vücudun düzgün çalışması için gerekli olan A, C, E ve K vitaminlerini içeren mükemmel besin kaynaklarıdır. Bu vitaminlerin günlük olarak uygun oranlarda alınması bağışıklık sistemini güçlendirebilir.
  • Diş, kemik sağlığını, kan pıhtılaşmasını ve vücudun kolajen üretimini destekleyebilir.
  • İyi bir antioksidan kaynağıdırlar. İçeriğindeki polifenoller serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarını önlemeye ve onarmaya yardımcı olurken; kanser, koroner rahatsızlıklar ve alzheimer gibi kronik hastalık risklerini de azaltabilir.

Yapılan araştırmalar sonucunda besin takviyelerinin bilinçsiz tüketim sebebiyle ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı tespit edilmiştir. Doğal gıdalar bile, yüksek dozlarda alındığında istenmeyen yan etkilere neden olabilmektedir. Besin takviyeleri mutlaka doktor denetimde kullanılmalıdır.

--

--